Facebook

Przejdź do treści Herb Powiatu
 Baner Dzienniki Urzędowe Baner Biuro Rzeczy Znalezionych Baner Wzory formularzy i wniosków Baner Strona 1 LO Baner Strona CKZIU Baner Strona ZSR Baner Strona ZS Głogówek Baner Strona SOSW Prudnik Baner Strona SOSW Głogówek Baner Strona Poradnia Prudnik Baner Strona Fundusze Europejskie

Tutaj jestes: Strona główna / Aktualności

Aktualności

Finał na PGE Narodowym już o krok – znamy mistrzów województwa opolskiego

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa opolskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12. W rozegranym w dniach 5-6 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: UKS Biała Nyska i UKP Gol Opole w kategorii U-8, UKS Unia Opole i UKS Hattrick Głuchołazy w U-10 oraz UKS Unia Opole i PSP 7 Strzelce Opolskie wśród grup wiekowych U-12. Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Finałowe zmagania na Opolszczyźnie odbyły na terenie Stadionu Miejskiego w Brzegu. Dla występujących w nich najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu były one kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. W Brzegu na uczestników rozgrywek czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły chłopców w kategorii U-8 i dziewczynek w kategoriach U-8 U-10. Dzień później obserwowaliśmy zmagania dziewczynek w kategorii U-12 oraz chłopców w kategoriach U-10 i U-12.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu gry, z pasji i zaangażowania tych młodych adeptów – powiedział Tomasz Garbowski, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej. – Ale równie mocno cieszy mnie postawa kibicujących rodziców. Wspierają swoje pociechy pozytywnie, rozumieją to, że nie wszystko na boisku może wyjść. Potrafią też nagrodzić ich brawami i pocieszyć po porażce. Dostrzegam ogromny postęp w ich postawie. Co cieszy przede wszystkim dlatego, że zdejmuje presję z dzieci. A piłka nożna powinna być przede wszystkim zabawą – podkreślił.

A zabawy było co niemiara. Przez dwa dni 585 zawodniczek i zawodników strzeliło łącznie aż 582 gole, co daje znakomitą średnią prawie 4,5 gola na mecz.

To wyraźnie pokazuje, że w Brzegu nie brakowało utalentowanych zawodników. Jednym z nich był Kacper Sikorski ze Stali Brzeg. Młody zawodnik przykuwał wzrok znakomitą techniką i snajperskim instynktem. Lewonożny skrzydłowy strzelił aż 9 goli w całym turnieju. Dwa z nich padły po uderzeniach z rzutów wolnych, ale to trafienie po akcji, gdy minął „ruletą” jednego rywala, by następnie założyć siatkę kolejnemu i pewnie strzelić obok bezradnego bramkarza, zapadnie w pamięci wszystkich obserwatorów tegorocznych finałów. Sikorski nie ograniczał się tylko do strzelania – dzięki nieprzeciętnemu przeglądowi pola wykreował także kilka stuprocentowych okazji swoim kolegom, walnie przyczyniając się do zajęcia przez drużynę gospodarzy 3. miejsca w rozgrywkach.

Również wśród dziewczynek nietrudno było znaleźć wyróżniające się postacie. Na szczególną uwagę zasłużyła Julia Baron z UKS Unii Opole. Piłkarka była kluczowym ogniwem prowadzonej przez trenera Tomasza Minkiewicza drużyny, która będzie reprezentować województwo na finałach ogólnopolskich w Warszawie. Julia przez cały turniej prezentowała znakomitą skuteczność, zdobywając łącznie 12 bramek i sięgając po statuetkę dla najlepszej strzelczyni w swojej kategorii. W osiągnięciu tego wyniku nie przeszkodził jej nawet odniesiony uraz, przez który zmuszona była opuścić półfinałowy mecz z drużyną UKS Biała Nyska. Chwila odpoczynku pozwoliła jej wrócić na boisko w finale przeciwko Dwójce Praszka i pewnie wykorzystać swoją próbę w dramatycznej serii rzutów karnych.

Trener wspomnianej UKS Białej Nyski zasługuje na osobne zdanie. Od 2008 roku Grzegorz Chmura nieprzerwanie doprowadzał do finałów ogólnopolskich dziewczęcą drużynę w przynajmniej jednej z dwóch kategorii wiekowych. – Cóż, kiedyś ta seria musiała się skończyć – powiedział po półfinałowej porażce z przyszłymi mistrzyniami z Opola. Patrząc jednak na zwycięstwo jego drużyny w kategorii U-8 można spodziewać się, że już za rok lub dwa te same dziewczynki będą liczyły się w rywalizacji starszej, uprawnionej do wyjazdu do Warszawy grupy wiekowej. W czym tkwi sekret tylu obiecujących piłkarek z tej małej miejscowości? – Jesteśmy wiejską społecznością, nie mamy żadnej akademii czy obozów przygotowawczych. Przede wszystkim stawiamy na zabawę. Staram się zbierać zainteresowane grą dziewczyny z okolic, którym wpajamy przyjemność z gry. Niektóre z moich podopiecznych są w kręgu zainteresowań młodzieżowych kadr reprezentacji, co mnie bardzo cieszy – nie kryje dumy.

Być może już niebawem w tym kręgu znajdą się jego kolejne dwie zawodniczki. Trudno nam sobie bowiem wyobrazić, by ktokolwiek mógł rozbić duet bliźniaczek Zuzi i Hani Czwórnóg, który był prawdziwą ozdobą finałów. Obie napastniczki wyraźnie szukały się nawzajem na boisku, świętowały każde trafienie wspólną, efektowną „cieszynką”, a nawet… instruowały sędziego. – Zapisał pan razem z imieniem? Bo jesteśmy we dwie – przytomnie powiedziała do arbitra Zuzia, wzbudzając uśmiech wszystkich wokół.

W trwającej XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” po raz drugi w historii nagradzane są postawy godne naśladowania. „Zieloną Kartką Fair Play” obdarowani mogą zostać trenerzy, zawodnicy oraz kibice, którzy podczas sportowej rywalizacji wykażą się wzorowym zachowaniem zgodnym z zasadami gry fair (może to być np. przyznanie się do przewinienia, którego nie zauważy sędzia). Organizatorzy rozgrywek na stronie internetowej Turnieju opublikują listę drużyn odznaczonych „Zieloną Kartką”. Arbitrzy w Brzegu pokazywali ją siedmiokrotnie.

2018-04-10

Klasyfikacja generalna

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie. Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat. Nagrodą dla najlepszych będzie nie tylko Puchar Tymbarku, ale także możliwość obejrzenia z wysokości trybun meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z idolami – reprezentantami Polski i selekcjonerem Adamem Nawałką.

TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKI

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy piłkarski turniej dla dzieci w Europie. Głównym sponsorem rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej od 12 lat jest firma Tymbark, a od poprzedniej edycji brązowym sponsorem jest firma Electrolux. Celem rozgrywek jest popularyzacja sportu i aktywności fizycznej u najmłodszych oraz wyłanianie piłkarskich talentów. Do dotychczasowych edycji Turnieju łącznie zgłoszonych zostało blisko 2 miliony dzieci.  Turniej był początkiem piłkarskich karier dla ponad 50 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. W tym gronie znajdują się ambasador Turnieju i napastnik włoskiego SSC Napoli – Arkadiusz Milik – a także inni reprezentanci Polski: Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Damian Kądzior, Marcin Kamiński czy najdroższa polska piłkarka w historii – Paulina Dudek.

Honorowy patronat nad XVIII edycją rozgrywek sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Wszystkie materiały (w tym zdjęcia drużyn w wysokiej rozdzielczości oraz wyniki wszystkich kategorii) znajdują się na Dropboxie: https://bit.ly/2EtSBkX

Kontakt z mediami:
Marek Buklarewicz, Arskom Group:
Adres e-mail: m.buklarewicz@arskom.pl, tel. +48 730 928 600

Dodatkowych informacji udzielają:
Bogna Czepułkowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:
Adres e-mail: bogna.czepulkowska@pzpn.pl, tel. +48 513 485 436
Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:
Adres e-mail: d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114

Wyniki z dnia 05.04.2018

Wyniki z dnia 05.04.2018


Wyniki z dnia 06.04.2018

Wyniki z dnia 06.04.2018


Zdjęcie 1

Zdjęcie 1


Zdjęcie 2

Zdjęcie 2


Publikacja: Wtorek, 10 Kwietnia 2018r. Godzina: 13:09. Wejść: 290.

Wróć do przeglądania aktualności.


 • Ikona: Zimowe utrzymanie dróg
 • Ikona: Monitoring jakości powietrza
 • Ikona: Oferta szkół ponadgimnazjalnych
 • Ikona: Karta seniora
 • Ikona: Oś miu wspaniałych
 • Ikona: Rozkład dyżurów aptek
 • Ikona: Bliżej rodziny i dziecka
 • Ikona: Razem dla bezpieczeństwa
 • Ikona: Razem dla bezpieczeństwa
 • Ikona: Razem dla bezpieczeństwa
 • Ikona: Życie pełne blasku
 • Ikona: KMZB
 • Ikona: Fundusze Norweskie
 • Ikona: Fundusze Norweskie
 • Ikona: Termomoderzacja ZS w Głogówku
 • Ikona: Partnerstwo Nyskie
 • Ikona: Aktywny Samorząd
 • Ikona: Informacje o nieruchomościach
 • Ikona: Wydział Komunikacji
 • Ikona ePUAP
 • Ikona: Rzecznik Praw Konsumentów
 • Ikona: zadaj pytanie Staroście
 • Ikona: odznaka honorowa
 • Ikona: Zdrowie Psychiczne
 • Ikona: Ewidencja Gruntów
 • Ikona: Ewidencja Gruntów
 • Ikona: Prace geodezyjne i kartograficzne
 • Ikona: video inwestycji powiatu prudnickiego
 • Ikona: informacje dla głuchoniemych
 • Ikona: wirtualny spacer po powiecie
 • Ikona: wirtualny spacer po starostwie
 • Ikona: strona PCZK Prudnik
 • Ikona: Geoportal
 • Ikona: projekty unijne i projekty ze środków państwa
 • Ikona: mapa organizacji pozarządowych
 • Ikona: interaktywna mapa powiatu
 • Ikona: Firmy powiatu
 • Ikona: Narodowe Siły Zbrojne
 • Ikona: Narodowe Siły Zbrojne
 • Ikona: Regionalny System Ostrzegania
 • Ikona: Portal Zdrowia Opolszczyzny
 • Ikona: Europradziad
 • Ikona: polityka prywatności