Transgraniczna konferencja na temat infrastruktury rowerowej
Ta niezwykle cenna inicjatywa, skierowana do jednostek samorządu terytorialnego Powiatu Prudnickiego, Mikroregionu Šternbersko oraz stowarzyszeń z obu stron granicy, musiała być wstrzymana w marcu 2020 ze względu na bezpieczeństwo jej uczestników. Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że od stycznia 2021 partnerom projektu udało się wznowić działania. Panująca pandemia wymusiła jednak zmianę w sposobie realizacji zadań, dlatego dyskusje na ważne dla społeczności na pograniczu tematu musiała przenieść się do sieci. Za nami już kolejna konferencja skierowana do samorządowców po obu stronach granicy.
Organizatorem tego wydarzenia był Powiat Prudnicki. Seminarium ,,Możliwości rozwoju infrastruktury rowerowej: projekty, finansowanie, perspektywa na przyszłość” było dobrą okazją do dyskusji na temat wspólnego, transgranicznego budowania dróg rowerowych. W dyskusji wzięli udział m.in. Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Burmistrz Białej Edward Plicko, Burmistrz Głogówka Piotr Bujak czy Przewodniczący Mikroregionu Šternbersko Jiří Petřek. Wszystkie strony deklarowały chęć współpracy oraz rozwoju połączeń rowerowych na swoim terenie.
Projekt „Współpraca międzysektorowa na pograniczu - stowarzyszenia i gminy uczą się wzajemnie" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.